We team up

with brands to optimize

their digital performance

Tıklama Maliyetli Reklamlar

Tıklama Maliyetli Reklamlar (PPC) hedef kitlenize ulaşmak için en etkili yöntemlerden biridir. Tüm PPC platformlarında geniş bir bilgiye sahip ekibimiz ile %100 şeffaf çalışmayı ilke edinerek çalışmalar yapıyoruz.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO)

Arama Motorlarında, markanızın ve ürününüzün hedeflenen kelimelerde görünürlüğünü sağlayarak sitenizin ilk sayfalarda yer alması için çalışmalar yapıyoruz. Google ve diğer ana arama motorlarında görünürlüğünüzü maksimum seviyelere çıkarmak için kapsamlı SEO hizmeti veriyoruz.

MEDYA PLANLAMA VE SATIN ALMA

Kampanyalarınızın başarılı olmasına katkı sağlamak için, yenilikçi bir bakış açısı ile eşzamanlı ve cihaz hedeflemeleri ile entegre edilmiş kampanyalar oluşturuyoruz. Masaüstü ve mobil olmak üzere yaratıcı çalışmalar ile hedef kitlenize ulaşıp, markanız ile etkileşime geçmelerini sağlıyoruz.

YOUTUBE REKLAMLARI

TV reklam kampanyalarınıza ek olarak videolarınızın YouTube’da yayınlanarak hedef kitlenize en doğru mesaj ile ulaşmasını sağlıyoruz. YouTube kampanyalarınızı, pazarlama mesajınıza uygun ve özgün bir şekilde oluşturuyoruz.

PROGRAMMATIC SATIN ALMA / RTB

Programmatic satın alma, dijital reklam bütçenizi en efektif şekilde harcayarak yüksek yatırım getirisi sağlamaktadır. Programmatic satın almayı dijital kampanyalarınızın ihtiyaçlarına göre oluşturarak sadece uygun reklam alanlarına girmenizi sağlıyoruz.

YENİDEN HEDEFLEME (RETARGETING)

Yeniden Hedefleme, e-ticaret ve form bazlı kampanyalarınız için dönüşüm sağlama anlamında en güçlü ve en etkili yöntemdir. Bütçenizi en etkili şekilde kullanabilmek için dar hedeflemeler ve nitelikli alanlarda kullanım yaparak kampanyalarınızı optimize ediyoruz.

ANALYTICS RAPORLAMA DANIŞMANLIĞI

Temel web analiz paketlerinin ve Google Analitikse konularında uzman bir ekibiz. Türkiye’de, IBM Digital Analytics Certified Partner’lığı bulunan sayılı ajanslardan biriyiz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya, tüketici ile marka arasındaki etkileşimi ciddi oranda güçlendirmektedir. Bu anlamda, uygulanacak her dijital medya planında, sosyal medya kullanımının entegre edilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

TASARIM VE UYGULAMA

Dijital Medya ana odak noktamız. Offline kampanyalarla kıyaslandığında online tasarımlar farklılık göstermektedir. Şık yada dikkat çekici tasarımlar her zaman geri dönüş sağlamayabiliyor. Bu nedenle Landing Page ve Web Banner tasarımı için de ayrı bir ekibimiz bulunmaktadır.

Tools&Partners

BAŞARI HİKAYESİ

Vadistanbul (Google)

578 adet daire satışının 65 adeti Google AdWords’ten sağlandı.
• Web site trafiğinin %75i  Google AdWords’ten sağlandı.
9.000 adet ön talep formu dolduruldu.
31 milyon kez Youtube videomuz izlendi.
Tıkla ara yöntemiyle 900 çağrı alındı.
300+ milyon kez Google reklam alanlarında gösterim elde edildi.

Vadi İstanbul projesinin, tüm inşaat sektöründe her açıdan en çok ses getiren proje olması hedefiyle yola çıktık.

Günümüzde dijital medyanın önemi giderek artıyor.

Fayda – maliyet analizi yapıldığında, Google AdWords’ün projemizin tanıtım ve satışı için çok avantajlı bir pazarlama ve iletişim aracı olduğunu düşünüyoruz.

Alpay Çepni

Hakkımızda Yorumlar

Ebubekir Kalkan

Rakamlar yalan söylemez. ROIPUBLIC ile geçirdiğimiz 2 yılda net şekilde fayda sağladık. Bölüm kontenjanlarımız 300+ artarken, doluluk oranımız ilk yıl %81’den %99,12’ye ikinci yıl ise %100’e çıktı. Genel anlamda tüm Türkiye’den homojen bir dağılımda öğrencilerin geldiğini görünce online taraftaki etkinliklerimizin sonucundan emin olduk. Zaten raporlar da bu doğrultudaydı. Eklemek isterim ki öngördüğümüz bütçenin yarısı bile harcanmadı.

Ebubekir KalkanKurumsal İletişim Direktörü
Hasan Yilmaz

ROIPUBLIC ile, hemen her gün yeni bir yeniliğin olduğu Google’da, alanında en iyi olan bir markayı  “aranılan marka” konumuna getiren çalışmalar yapıyoruz. Güvenlik sektöründe hizmet veren kilit, çelik kapı ve alarm gibi markalarımızın Google SEO & AdWords çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Yine bu markalar için devam eden kampanya ve etkinliklerde de dijital mecraların nabzına göre hareket ederek günceli takip ediyoruz. Anlık olarak marka adına rapor ve yorum konusunda hızlı geri dönüşlerinden dolayı ROIPUBLIC ile güzel bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum.

Hasan YilmazCMO
Marketing Team

Wall Street English olarak, uzun süredir Dijital Pazarlama alanında ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Son birkaç yıldır da pazarlama çalışmalarımızın ve dolayısıyla bütçemizin büyük bir kısmını dijital pazarlama yatırımlarına ayırıyoruz. Bu çalışmalar arasında bizim için en önemli mecra Adwords. Adwords tarafında etkin bir hesap yönetimi gerçekleştirebilmek, pazarlama hedeflerimiz açısından çok kritik bir öneme sahip.

AdWords hesabımızın yönetimini 2013 yılından bu yana ROIPUBLIC ekibi ile gerçekleştiriyoruz. Öncelikle iş hedeflerimizi anlayıp buna uygun bir yönetim anlayışı ile hareket etmeleri, stratejik tarafta yükümüzü oldukça hafifletti. ROIPUBLIC ile çalışırken yapılan düzenli optimizasyonlar ve yeni reklam modellerinin hesaba adaptasyonunda çok başarılı sonuçlar aldık. Bir yandan dönüşüm oranlarımızı arttırırken, bir yandan da maliyetlerimizi düşürmeyi başardık.

Mobil taraftaki hedeflerimizi de gayet iyi özümseyen ROIPUBLIC ekibi, bu tarafta oluşturdukları stratejiler ile rakiplerimizin her zaman bir adım önünde olmamızı sağladı.

Yaptığımız başarılı çalışmaların kapsamını biraz daha genişletmek amacıyla 2015 yılında SEO çalışmalarımızı da ROIPUBLIC ile yürütmeye başladık. Özellikle sitemizin yenilenme sürecinde ROIPUBLIC’ten gelen SEO önerilerini göz önünde bulundurarak ilerledik. En önemli amacımız hem mobil hem web tarafında SEO dostu bir site oluşturabilmekti. Organik aramalardaki pozisyonlarımızın yükselmesi ve site trafiğimizin önemli derecede artması bu amaca bizi son derece yaklaştıran sonuçlar oldu.

Wall Street English pazarlama ekibi olarak bize her zaman destek olmaya hazır olan ROIPUBLIC ekibiyle çalışmaktan çok mutluyuz.

Marketing Team
Emre Karaca

ROIPUBLIC ile yolumuz 2014 yılında kesişti. 2 yıldır keyifli bir çalışma yürütüyoruz. Cookplus.com, Karaca ve Karaca Home web sitelerimiz için Google çözümleri, SEO, web sitesi iyileştirme  vb birçok konuda destek alıyoruz. Özellikle e-ticaret sektörüne yeni giriş yapıyorsanız dijital medya stratejisi konusunda ROIPUBLIC, her zaman işbirliği içinde olmak isteyeceğiniz bir partner. İletişim kanallarını sıkı tutmayı seven bir ajans olduğu için ekip iletişiminde çok başarılılar. Bu kriter bizim için çok önemli. Yapılan çalışmanın katma değerini de gördükçe uzun süreli bir çalışma kaçınılmaz oluyor.

Emre KaracaCEO